Adventurent Logo
adventurent facebookadventurent instagramadventurent youtubeadventurent google

Náš příběh

Ahoj všichni, dovolte nám se představit.Jsme dvě rodiny blízkých kamarádů z Brna, kteří spolu již něco procestovali, a rozhodli se spolu podnikat.

Cestování jsme milovali již od mala, kdy jsme jezdili se svými rodiči všude, kam se dalo. Během svých studentských let jsme se pak hluboce zamilovali do cestování „na potkana“, ideálně se spaním v autě či poblíž něj. Ten pocit volnosti, kdy cestujete volně a nadoraz až vás složí únava a ulehnete tam, kde dojedete, je prostě nenahraditelný. Snídaně v alpských průsmycích ve výškách nad 2000 metrů s výhledem na východ slunce, čerstvě napadaným sněhem v okolí a šálkem kakaa v ruce se z paměti hned tak nevytratí…

Nicméně život jde dál. Roky přibývají a nás taky.

Do rodiny přibylo potomstvo a tento styl cestování se stal náročnější. Samozřejmě - již během prvních cest s kombíkem a spacáky vedle nás občas zastavil nadupaný karavan se záchodem, sprchou, postelemi a tak. Na druhou stranu, až tato míra komfortu nás nikdy tak nebrala. Sice by to bylo pohodlné, to bez debaty, ale kdo si kdy zkoušel zaparkovat v centru Salzburgu, projet uzoučkými uličkami italských měst, či se proplést průsmyky na Korsice pochopí, že tato auta mohou člověka značně omezovat. Jako ideální se nám již delší dobu jevilo cestování tzv. campervanem – upravenou dodávkou. Tedy autem, které poskytuje již vyšší komfort a prostor než osobák, ale současně ještě řidiče nijak neomezuje. Lze s ním dojet tam, kam s osobákem a parkovat také.

Touha jednou si takové auto pořídit dostala reálné obrysy na sklonku roku 2020, kdy bylo letecké cestování velmi obtížné a my se, stejně jako spousta dalších lidí, zaměřili na střední Evropu.

V tu chvíli jsme se rozhodli jednat a jedno takové auto si pořídit. Volba padla na nikoho menšího, než zakladatele této kategorie vozů - legendární Volkswagen California. V tento rok auto slavilo své 70. výročí.

A jelikož takové auto určitě nevyužijeme naplno sami, protože musíme někdy zajít i do práce, rozhodli jsme se jej poskytnout i ostatním dobrodruhům a sdílet touto formou zážitky z cestování.

O nás